Magyarországon a konszolidáló diktatúra megálmodói eldöntötték: a magánszféra legfeljebb az üdvhadsereg szerepét töltheti be.
„Az elmúlt bő három év legfőbb tanulsága az, hogy ha valami ellen a kormány háborút indított, akkor soha nem okozott gondot háborús eszközöket sem bevetnie. Meghozott intézkedéseinek korlátjául legfeljebb a csillagos ég szolgált. A háborúban pedig az a legszebb, hogy nincs törvény, így a legdurvább eszközök alkalmazása is teljesen elfogadott. A háborúban az a leggyönyörűbb, hogy a valós, de leginkább vélt ellenségekkel való hadakozás, és az erre kiélezett propaganda eredményesen leplezi a gazdasági elképzelések hiányát, a rossz emlékű módszerek újrahasznosításának tényét. Az alaposan kimunkált, hosszú távon életképes gazdaságpolitikát felülírják az azonnali, gyors háborús eszközök. Ami a legfontosabb: ennek szinte semmiféle hatása nincs azoknak a sokaknak a tudatára, akiknek az érdekeire hivatkozva a nagyon kevesek önkényesen háborúba indultak. A gazdasági stabilitás alapkőletétele helyett marad az agresszív kampány gyilkos fegyvere. Ahogy az elmúlt három évben, úgy a kampányfinisig. Naponta. Rendületlenül. Egyre nagyobb hangerővel.
Miután teljesen feleslegesnek érzem újra felsorakoztatni a rezsicsökkentés ellenében eddig már sokak által számtalanszor felsorakoztatott érveket (az árcsökkenést piaci alapon lehetővé tevő beruházások elmaradása, a közüzemi tőke elolvadása, munkanélküliség emelkedése, növekvő költségvetési támogatás szükségessége, stb) talán fontos volna leszögezni: az a miniszterelnök, akinek az alapvető jogok magyarországi helyzetéről szóló elmarasztaló jelentés kapcsán is - Európában nem véletlenül páratlan - rezsicsökkentésének aljas megtámadása jutott eszébe, az minden bizonnyal végigvívja ámokfutó harcát.”